^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Spotkanie z panią higienistką szkolną.

Dnia 10.10.2019r. w ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych wśród najmłodszych przedszkolaki z grupy 8 wybrały się do gabinetu higienistki w szkole podstawowej nr 9. Pani przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o uzębienie, jak należy prawidłowo szczotkować zęby, co jeść, aby zęby były mocne i zdrowe.

Opowiedziała o swojej pracy oraz pokazały różne akcesoria wykorzystywane w gabinecie.

Dziękujemy za miłe spotkanie.

Przedszkolaki w Antoninie

W dniach 08 i 09 pażdziernika br. dzieci z grup III, IV, VI, VII i VIII były na wycieczce w Antoninie. Dzieci wysłuchały pogadanki pana leśniczego na temat drzew, zwierząt leśnych oraz ochrony przyrody. Dzieci spacerowały alejkami oraz oglądały pałacyk Fryderyka Chopina w Antoninie.

Dzień chłopca w naszym przedszkolu.

30 września br. w naszym przedszkolu odbył się dzień chłopca, w każdej grupie odbyły się zabawy, gry, quizy, tańce i śpiewy dla chłopaków, nie mogło zabraknąć oczywiście prezentów i coś słodkiego do zjedzenia.

W grupie VII z tej okazji odbyły sie nawet eksperymenty chemiczne.To kolejny raz, kiedy dzieci z grupy VII mogły poczuć się jak prawdziwi chemicy. Mieszanie kolorowych barwników, doświadczenia z pianką do golenia, czy olejem kuchennym to tylko kilka spośród wszystkich eksperymentów, które przygotowali dla nas rodzice Zuzi K. Dziękujemy za przybycie i wspaniale spędzone popołudnie!

Spotkanie z funkcjonariuszem Policji

Dnia 26 września 2019 r w grupie VI, VII i VIII natomiast 27.09.2019r w grupie I, II, III, IV i V odbyło się spotkanie z policjantami. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w domu oraz przedszkolu. Ogromnym zainteresowaniem dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego do wykonywania pracy policjanta. Dzieci miały również okazję zobaczyć z zewnątrz jak i w środku radiowóz policyjny.

Spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej

Dnia 16.09.2019r oraz 18.09.2019r. przedszkolaki z grupy 6,7,8 oraz III, IV i V spotkały się z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Było to pierwsze spotkanie zapoznawcze. Tematem spotkania było przekazanie dzieciom na czym polega praca Straży Miejskiej oraz jakie są jej zadania. Zajęcia te będą odbywać sie cyklicznie w grupach przez cały rok szkolny, aby uczulic dzieci jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

Copyright © 2013. Przedszkole nr 15 Rights Reserved.