^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

"Rusz się człowieku" - potyczki sportowe mieszkańców osiedla nr 11

Dnia 16 listopada 2019r. dzieci z grupy V i grupy VII wraz z nauczycielkami p. A. Gąsiorek i K. Kurzawską brały udział w zabawie sportowej razem z przedszkolakami z Przedszkola nr 2, 7 i 17 w konkurencjach zabawowych wraz z rodzicami. Dziękujemy organizatorom za wyśmienitą zabawę.

Wizyta grupy VI w Powiatowym Ośrodku Wsparcia

Nasze przedszkole już od kilku lat współpracuje z sąsiadującym Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży z Upośledzeniem Umysłowym. 15 listopada dzieci z grupy VI złożyły wizytę w ośrodku. Mogły zapoznać się z pracowniami, w których na co dzień przebywają i pracują podopieczni ośrodka. Nasze przedszkolaki zobaczyły próbę przedstawienia, które młodzież przygotowuje z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Mogły również wykonać ciekawe prace plastyczne różnymi techniakmi, poćwiczyć na sali gimnastycznej, pracować w pracowni komputerowej. Na zakończenie mogłt zrelaksować się w sali doświadczeń na wodnym łóżku. Wizyta w ośrodku przyniosła dzieciom wiele radości.

Wycieczka edukacyjna do zakładu produkcyjnego MAHLE

Dnia 14 listopada dzieci z grupy V wraz z nauczycielkami p.A. Gąsiorek i M. Derezińską za sprawą taty Kacperka mieli możliwość zwiedzania firmy, która jest największym pracodawcą w naszym powiecie. Wizyte nasze dzieci rozpoczęły od spotkania z pracownikiem, który zapoznał wszystkich z przepisami BHP obowiązującymi na terenie zakładu. Każdy musiał założyć kamizelkę odblaskową i okulary ochronne. Dzieci poznały organizację pracy w zakładzie, specyfikę pracy pracowników poszczególnych wydziałów, strukturę stanowisk pracy oraz etapu procesu produkcyjnego. Mieli również możliwość zwiedzenia hali produkcyjnej, gdzie wykonywane były między innymi chłodnice. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od firmy upominki. Dzieci z grupy VI były w MAHLE 21 listopada 2019r.

11 listopada Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
8 listopada w Przedszkolu nr 15 w Ostrowie Wielkopolskim obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor , która powitała wszystkie zebrane dzieci oraz personel przedszkola. Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony. Część artystyczna była poprzedzona odśpiewaniem hymnu państwowego. Dzieci 6-letnie wyrecytowały „ Katechizm małego Polaka „- Władysława Bełzy. Zaczynający się do słów: „ Kto ty jesteś?- Polak mały” . Następnie dzieci uniosły do góry biało – czerwone kartki i utworzyły ogromną flagę Polski. Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

Wizyta krawcowej w grupie V

Dnia 8 listopada br. dzieci z grupy V odwiedziła pani Joanna Karpowicz - mama Tymona, która jest krawcową. Pani Joanna pokazała dzieciom maszyne do szycia - opowiedziała jak wygląda, z czego się składa, zaprezentowała różne ściegi, a następnie uszyła dla każdego dziecka śliczny woreczek. Bardzo dziękujemy pani Joannie za mile spędzony czas i piekny prezent.

Copyright © 2013. Przedszkole nr 15 Rights Reserved.