Przedszkole nr 15 w Ostrowie Wielkopolskim

Informacja Prasowa                                                                                          

 V edycja #SprzątamyDlaPolski 2023

Ogólnopolska akcja sprzątania świata

Prawie pół miliona osób – tylu uczestników wzięło udział w czterech dotychczasowych edycjach zainicjowanego przez Stowarzyszenie “Dla Polski” przedsięwzięcia. Akcja polega na grupowym, zorganizowanym oczyszczaniu terenów zielonych z niepożądanych śmieci oraz odpadów i już wkrótce doczeka się swojej kontynuacji.

W piątek, 21 kwietnia 2023 roku odbędzie się V edycja ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Choć główną ideą wydarzenia jest uczyć młodych odpowiedzialności poprzez nawyki, organizatorzy przewidzieli także ekologiczne materiały edukacyjne oraz serie quizów i ciekawostek, które cyklicznie publikowane są w mediach społecznościowych inicjatywy “SprzątamyDlaPolski”. Wszystkie zarejestrowane grupy sprzątających otrzymają także certyfikaty uczestnictwa – dla najkreatywniejszych i najaktywniejszych grup przewidziane są dodatkowe nagrody od wybranych patronów wydarzenia.

Akcja skierowana jest w szczególności do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, organizacji pozarządowych, społeczności lokalnych w każdym wieku oraz innych grup społecznych, także tych nieformalnych. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/hgaDDiqxLgbC4zza6. Koszt udziału jest całkowicie bezpłatny.

W latach ubiegłych w wielkiej akcji sprzątania świata pod szyldem #SprzątamyDlaPolski uczestniczyli nie tylko młodzi Polacy, ale także parlamentarzyści, influencerzy, znani dziennikarze i wiele, wiele innych osób.

Relacje z ubiegłorocznych edycji dla mediów: https://www.facebook.com/sprzatamydlapolski

Kontakt dla dziennikarzy:

Marcin Starzonek                                                Adam Goleński

tel. 530 994 421                                                   tel. 883 947 035

email: Marcin.starzonek02@gmail.com             email: adamgolenski0714@gmail.com

Skip to content