^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

J. angielski

Classroom language - język klasowy

20170113 111048 resizedJęzyk klasowy czyli Classroom language jest bardzo istotnym elementem poprawnej komunikacji dzieci z nauczycielem.  Od pierwszych zajęć języka angielskiego dzieci uczą się,  utrwalają i poznawają nowe zwroty komunikacyjne niezbędne na lekcjach języka angielskiego w szkole. 

Czytaj więcej: Classroom language - język klasowy

Christmas - Święta

  Grudniowe zajęcia obfitowały w tematykę świąteczną,  dzieci poznały tradycje i zwyczaje panujące w Wielkiej Brytanii  oraz świąteczne słownictwo. Na zajęciach układaliśmy puzzle , rozwiązywaliśmy zagadki , w grupach wcielaliśmy się w różne świąteczne  postacie.  Nauczyliśmy się piosenki o 10 dzielnych elfach,  które pomagały Świętemu Mikołajowi przygotować prezenty dla dzieci. 

Czytaj więcej: Christmas - Święta

Adjectives - przymiotniki

Pojęcia duży, mały, długi, krótki,  brudny,  czysty oraz wiele innych nie są już naszym przedszkolakom obce . Na zajęciach języka angielskiego dzieci poznały najważniejsze przymiotniki zamieniając się w duże słonie , małe mrówki i wiele innych zwierząt. Kolejny tydzień był nauką kreatywności gdzie dzieci korzystając z zabawek same nazywały poszczególne pojęcia. 

Czytaj więcej: Adjectives - przymiotniki 

Winter clothes - zimowe ubrania

Nauka nazw ubrań sprawiła przedszkolakom wiele frajdy a to wszystko za sprawą przebieranek i rewii mody na zajęciach języka angielskiego.  Finalnym etapem było nauczenie się piosenki ,,Put on your shoes" i ćwiczenia związane z ubieraniem i rozbieraniem odzieży zimowej. 

Czytaj więcej: Winter clothes - zimowe ubrania

Copyright © 2013. Przedszkole nr 15 Rights Reserved.