^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Kolorowy Wszechświat - seans w planetarium - Astro Arena

W dniach 21 i 24 luty 2020r. po raz kolejny gościlismy w naszym przedszkolu certyfikowanego animatora astronomii pana Daniela Stasiaka, który chciał nas zainspirowac do spełniania swoich marzeń, gdyz właśnie takim jego marzeniem, do którego dążył juz od najmłodszych lat była i jest astronomia. Pan Daniel wprowadził nas w magiczny świat astronomi. Razem z nim moglismy się wybrac w podróż dw kosmos aby zwiedzic planety, zachwycic sie kolorowym wszechświatem, rozpoznac gwiazde polarną, obejrzeć meteoryty, gwiazdozbiory zodiaku, "cuda układu słonecznego", fascynujące zjawiska na niebie (zaćmienie słońca, księżyca), obejrzec okruchy skalne - asteroidy, przebyć podróż w Kosmos. Dziękujemy panu Danielowi za niesamowitą przygodę i wrażenia pod mobilną kopułą planetarium, oraz za tak pasjonujące opowieści.

Rady na odpady i ważne sprawy - Kabaret Bzik show

Umiejętność opowiadania o rzeczach ważnych, na wesoło i z humorem oraz w sposób dostosowany do wieku odbiorców – to jedna z wielu charakterystycznych cech kabaretu BZIK. Bohaterowie przedstawienia doskonale wiedzą jak przekazać ważne wiadomości w prosty i zrozumiały sposób.
Nie inaczej było i tym razem 19 lutego w naszym przedszkolu podczas spektaklu pt. „Rady na odpady i inne ważne sprawy” Tola z Bzikiem postanowili rozprawić się z bałaganem i śmieciami. Do tego jak ważna jest segregacja odpadów nie trzeba nikogo przekonywać, ale nauki nigdy dość. Papier, plastik i drobne metale... dzieci doskonale wiedziały, do którego worka powinny trafić. Segregacja poszła błyskawicznie. A W laboratorium, które Bzik urządził w garażu, dzieci dowiedziały się z czego i jak powstaje smog. Naukę o ekologii przeplatały tematy właściwych relacji pomiędzy dziećmi tj. tolerancja, przyjaźń i dobre zachowanie. Wszystko na wesoło i na najwyższym poziomie o czym świadczyły uśmiechnięte i zadowolone buzie uczestników przedstawienia.

Jedynka dzieciom - VII Karnawał z piłką

Dnia 18.02.2020r. przedszkolaki z gr 8 wraz z wychowawcą wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 1 aby uczestniczyć w zajęciach ruchowych w ramach programu spotkań sportowych dla przedszkolaków miasta Ostrowa Wielkopolskiego " Jedynka Dzieciom- VII Karnawał z piłką". Celem spotkania było kształtowanie aktywności motorycznej w rekreacyjnych formach zabaw z zastosowaniem piłki do koszykówki z wykorzystaniem treści wychowania fizycznego w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci bawiły się świetnie, a medale pozostaną za pamiątkę. Dziękujemy.

Grupa 8 i grupa 6 w Szkole Sióstr Salezjanek

Dnia 14.02.2020r przedszkolaki z gr 8 wraz z wychowawcą wybrały się do Szkoły Sióstr Salezjanek na spotkanie adaptacyjne na którym odbył się konkurs plastyczny dla dzieci w ramach preorientacji zawodowej " Zawód moich marzeń". Celem konkursu było rozwijanie inwencji twórczej, kreatywności i fantazji oraz wyrażanie własnych pragnień i myśli za pomocą wybranych technik plastycznych. Po wykonaniu prac dzieci udały się na małą salę gimnastyczną, gdzie odbyły się gry i zabawy ruchowe. Następnie przeszliśmy do sali lekcyjnej, gdzie wykonały zadania matematyczne przy użyciu tablicy interaktywnej. Po słodkim poczęstunku wyruszyliśmy z powrotem do przedszkola. Dziękujemy za gościnę.

Dnia 28.02.2020 roku dzieci z grupy VI razem z Panią Mirelą Sikora, Agnieszką Grzybek i Małgorzatą Chlasta wybrały się do Szkoły Sióstr Salezjanek, gdzie wzięły udział w warsztatach plastycznych „Zawód moich marzeń”. Po wykonaniu prac dzieci udały się na zajęcia matematyczne przy tablicy interaktywnej, które prowadziła Siostra Salezjanka. Następnie na sali gimnastycznej wzięły udział w grach i zabawach ruchowych. Po nich na dzieci czekał słodki poczęstunek.

W Muzeum Mydła i Świec w Koźminie Wlkp.

Dnia 20 stycznia 2020r. dzieci z grup III, IV, V i VI wraz z nauczycielkami wybrały sie do Muzeum Mydła i Świec w Koźminie Wielkopolskim. Wizyta w "Muzeum świec i mydła" była niezapomnianym przeżyciem. Było to spotkanie z tradycją, historią naszych przodków w atmosferze barwnej zabawy. Moglismy dowiedzieć się skąd się wzięło mydło - najstarszy kosmetyk, używany po dzien dzisiejszy. Natomiast produkcja świec w przeszłości stanowiła wyrózniające się rzemiosło, świece były podstawowym źródłem światła, a ich historia jest niemal tak stara jak cywilizacja. Uczestnicy warsztatów poznają techniki produkcji mydła i świec, gdzie mogliśmy zaprojektować i wykonać własne dzieło, które oczywiście zabraliśmy na pamiątkę. Było to niezapomniane przeżycie dla dzieci ale również i dla nas nauczycieli.

Copyright © 2013. Przedszkole nr 15 Rights Reserved.