^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Przedszkolaki z grupy 8 odbyły pogadankę o bezpieczeństwie, omówiły zawartość apteczki pierwszej pomocy i przećwiczyły ułożenie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej.

Zajęcia miały na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

IV Przegląd Wieńców, stroików i bukietów dożynkowych w Przedszkolu nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim

Dnia 25 września 2019r. Henrietta Mikulska z grupy VII pod opieką nauczycielki Katarzyny Kurzawskiej wzięła udział w IV Przeglądzie Wieńców, Stroików i Bukietów Dożynkowych w Przedszkolu nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieci wraz z Paniami miały okazję podziwiać piękny program artystyczny w wykonaniu gospodarzy. Zaprezentowano tańce i zabawy ludowe oraz zwyczaje dożynkowe. Dla dzieci przygotowano słodki poczęstunek oraz dyplom wraz z nagrodą.

Ognisko integracyjne "Zabawy z dawnych lat".

24 września w naszym Przedszkolu zostało zorganizowane ognisko integracyjne pod hasłem "Zabawy z dawnych lat". Tego dnia dopisała piękna, słoneczna pogoda. Dzieci wraz z rodzicami chętnie uczestniczyły w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Zabawy, które pojawiły się to m.in. kapsle, lisek, klasy, przeciąganie liny, guma do skakania oraz zabawy przy muzyce ( Ojciec Wirgiliusz, rolnik sam w dolinie, stary niedźwiedź mocno śpi, chusteczka haftowana). Nie zabraklo również stoiska jesiennego. Dzieci z rodzicami miały okazję stworzyć piękne fogurki z warzyw oraz jesiennych zbiorów. Tego dnia można było również zjeść pyszną kiełbasę, którą dzieci upiekly wraz z rodzicami na ognisku. Była również kawiarenka i można było skosztować grochowke oraz ciepłe napoje. Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie oraz świetną, wspólną zabawę!

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Dzieci bawiły się w tym dniu wyjątkowo, zjadły słodki poczęstunek a na zakończenie otrzymały dyplomy i książeczki z bajkami.

Akcja Sprzątanie Świata - Polska 2019

Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Nasze przedszkolaki przyłączyły sie do ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata 2019. Najmłodsze grupy maluszków sprzątały najbliższe im otoczenie czyli wokół budynku przedszkola, natomiast starsi przedszkolacy zbierali śmieci, które znaleźli na pobliskim osiedlu, wokół przedszkola. Cieszymy się, że mogliśmy choć w niewielkim stopniu przyczynić sie do ratowania naszej Ziemi, przeciwdziałania zaśmiecaniu środowiska i jej ochrony.

Copyright © 2013. Przedszkole nr 15 Rights Reserved.