^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Spotkanie z ratownikiem medycznym

W przedszkolu gościliśmy ratownika medycznego pana Talagę - prywatnie tatę Igora z gr.8. Dzieci najpierw miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebujemy pomocy).Następnie z wielką uwagą przyglądały się jak pan ratownik demonstrował bandażowanie i zabezpieczanie ran. Dzieci miały też okazję przypomnieć i utrwalić sobie numery telefonów alarmowych.  Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

DZIĘKUJEMY ! To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

Grupa VI w Społecznej Akademii Nauk

18.X.2019r. dzieci z r. VI z panią M.Sikorą były na wycieczce w Społecznej Akademii Nauk, która ma swoją siedzibę przy ul. Wrocławskiej. Dzieci zostały zaproszone przez panią Katarzynę Walczak, mamę Ulki. Podczas pobytu na uczelni dzieci zasiadły w auli, gdzie pani Kasia opowiadała im o studentach i ich ciekawych zajęciach. Zobaczyły również bibliotekę,
z której korzystają studenci oraz salę komputerową. Mogły też przymierzyć studenckie birety i togi. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie dzieci otrzymały od mamy Ulki upominki. 

III międzyprzedszkolny przegląd wokalno - recytatorski "Jesienne nastroje"

Dnia 16 października br. w naszym przedszkolu odbył się III międzyprzedszkolny przegląd wokalno - recytatorski "Jesienne nastroje". Dzieci z 18 ostrowskich przedszkoli zaprezentowali swoje umięjętności śpiewając piosenki i recytując wiersze o tematyce jesiennej. Członkami Jury byli - pani Katarzyna Michalska - nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych w Ostrowie Wlkp., pani Małgorzata Derezińska wice dyrektor Przedszkola nr 15 oraz pani Marta Kubiak przewodnicząca Rady Rodziców naszego przedszkola. Nasze przedszkole reprezentowała Aleksandra Hełka, która zaprezentowała się w wierszu "Skarby Jesieni", którą przygotowała pani Lidia Otmianowska. Dziekujemy dzieciom z grupy VI wraz z nauczycielkami pania Agnieszką Grzybek i panią Mirelą Sikora, za zaprezentowanie tańca pt. "Kapu, kap". Dzieci za swój udział w przeglądzie otrzymały dyplomy oraz książki.

Dzieci z grupy VII w zakładzie krawieckim MAZEX

15 października dzieci z grupy VII wraz z Paniami odwiedziły zakład krawiecki "MAZEX" . Dzieci miały możliwość zobaczyć wyposażenie zakładu krawieckiego: maszyny, urządzenia, materiały i przybory krawieckie. Zapoznały się z procesem szycia ubrań oraz zwiedziły magazyn eksponujący gotową kolekcję odzieży. Przedszkolaki rozmawiały z pracownicami poszczególnych działów i zadawały wiele pytań. Na sam koniec dzieci otrzymały poczęstunek oraz piękne serduszka, które mogliśmy obserwować jak powstają.

Mali kucharze z grupy VII

W piątek 11 października dzieci z grupy VII wykonały sałatkę owocową. Zanim zabraliśmy się do pracy, przypominaliśmy nazwy wszystkich owoców. Dzieci bardzo dobrze pamiętały , że przed rozpoczęciem pracy należy dokładnie umyć ręce oraz bezpiecznie posługiwać się nożem. Dzieci samodzielnie kroiły owoce. Po skończonej pracy każda grupa przełożyła swoją część pokrojonych owoców do dużego naczynia. Gdy sałatka była już gotowa, dzieci z ogromnym apetytem zajadały się pyszną, bogatą w witaminy sałatką owocowa. Nawet niejadki prosiły o dokładki!

Copyright © 2013. Przedszkole nr 15 Rights Reserved.