^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Opowieści o Józefie Piłsudskim - grupa III i IV - pan Sówka

Dnia 7 listopada dzieci z grupy III i IV odwiedził pan Sówka, który jest pasjonatem historii a w szczególności interesuje go wszystko co związane jest z Józefem Piłsudskim. Dzieci dowiedziały sie wielu ciekawych rzeczy na temat życia  Józefa Piłsudskiego. Bardzo dziekujemy panu Sówce za spedzony z nami czas i za bardzo interesujące opowieści i możliwość obejrzenia pamiątek związanych z Józefem Piłsudskim.

Wizyta Straży Miejskiej w grupie I i II

6 listopada grupę I i II odwiedziła Pani ze Straży Miejskiej, która opowiedziała o bezpieczeństwie na drodze. Dzieci dowiedziały się jak należy się zachować gdy spotka się agresywnego psa, jak ważne jest noszenie odblasków i że należy się bawić tylko w bezpiecznych miejscach pod opieką rodziców oraz że nie powinny rozmawiać ani przyjmować słodyczy od nieznajomych. Poznały znaki drogowe, jak wygląda sygnalizator drogowy i do czego służą pasy.

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5.11. 2019 r. z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek dzieci z grupy VI, VII i VIII odwiedziła Pani bibliotekarka Renata Sikora razem z uczennicami ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim. Dziewczyny przebrane za bajkowe postacie przybliżyły przedszkolakom wiadomości dotyczące bohaterów bajek.

Światowy Dzień Oszczędzania grupa VIII

Światowy Dzień Oszczędzania – święto obchodzone corocznie 31 października powstałe z inicjatywy przedstawicieli banków europejskich podczas 1. Międzynarodowej Konferencji Kas Oszczędnościowych w Mediolanie w 1924r. Przedszkolaki z gr. 8 tego dnia poznały krótką historię pieniądza, wymieniły miejsca i sposoby oszczędzania oraz wykonały urocze skarbonki ;)

Teatrzyk "Calineczka"

Dnia 30 listopada do naszego przybyli aktorzy z teatru "Saba" z Kalisza z przedstawieniem teatralnym "Calineczka". Dzieci w piękny i przystępny sposób dowiedziały się jak ważna jest miłość, troska i opieka nad innymi.

Copyright © 2013. Przedszkole nr 15 Rights Reserved.