^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek 25 listopada 2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ukochanymi pluszowymi misiami. Poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia. Bawiły się budując domki dla misiów i tańcząc przy misiowych piosenkach. Starszaki obejrzały prezentację „Znane i nieznane misie”. W tym dniu dzieci odwiedziły pani Agnieszka Kurzeja i Agnieszka Grzybek by rozstrzygnąć konkurs plastyczny „Geometryczny miś”. Pani Dyrektor Małgorzata Olejniczak – Hyla uroczyście wręczyła dzieciom dyplomy i nagrody.

Grupa VI 26 listopada jak co roku obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten upłynął pod hasłem misiowych zabaw. Dzieci przypomniały sobie historię powstania pluszowego misia. Bawiły się ze swoimi misiami przyniesionymi z domu podczas zabaw matematycznych utrwalających schemat ciała i położenie przedmiotów w przestrzeni. Nie zabrakło również zabaw relaksacyjnych razem z misiami.

Dnia 22 listopada grupa VII udała się na zajęcia z okazji Dnia Pluszowego Misia do biblioteki SP9. Dzieciom została przedstawiona prezentacja dotyczącą powstania tego święta. Mieliśmy okazję podziwiać wystawę różnych misiów oraz książeczek, a także obejrzeć bajkę o Misiu Uszatku. Dziękujemy za zaproszenie.

Migowy miś

25 listopada w dniu święta pluszowego misia Przedszkolaki uczyły się nowych piosenek o misiach, wykorzystując elementy Polskiego Języka Migowego wraz z słuchaczami z WSCKZiU w Ostrowie Wielkopolskim.

Rozstrzygnięcie konkursu "Geometryczny Miś"

W poniedziałek dnia 25 listopada 2019 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Geometryczny miś”. Na konkurs wpłynęło 67 prac z misiami wykonanymi z różnych figur geometrycznych. Prace dzieci można było podziwiać na wystawie w przedszkolnej szatni. Juri w składzie: Pani Wicedyrektor Małgorzata Derezińska, Agnieszka Kurzeja i Agnieszka Grzybek - przyznało 12 wyróżnień. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki sfinansowane przez Radę Rodziców Przedszkola nr 15 w Ostrowie Wielkopolskim.
Wyróżnienia otrzymali:
Franciszek Olejnik gr. III
Mateusz Szychowiak gr. III
Melania Tysiak gr. III
Cyprian Bartkowiak gr. V
Kajetan Dawid gr. V
Aneta Czubak gr. VI
Dobrosława Nowak gr. VI
Oliwier Pryczak gr. VI
Alicja Kucht gr. VII
Alicja Bieganek gr. VII
Laura Kłokowska gr. VII
Oskar Grzeszczyk gr. VIII
GRATULUJEMY!!!
Serdeczne podziękowania składamy:
- Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.
- Pani Dyrektor Małgorzacie Olejniczak – Hyla za wręczenie nagród.
- Pani Wicedyrektor Małgorzacie Derezińskiej za pomoc w rozstrzygnięciu konkursu.
- Nauczycielom za mobilizację i zachęcanie dzieci do udziału w konkursie.
- Wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy przygotowali prace i wzięli udział w konkursie.

Światowy Dzień Praw Dziecka z UNESCO

20 listopada we wszystkich grupach naszego przedszkola obchodzony był Światowy Dzień Praw Dziecka. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko, łącząc sie ze wszystkimi dziećmi na całym świecie. Dzieci zapoznane zostały ze swoimi prawami. Poznały krótką historię powstania konwencji praw dziecka oraz postać Janusza Korczaka, który walczył o uznanie praw dziecka. Dzieci z grupy VI, VIII na zakończenie wykonały pracę plastyczną; grupa VI - "Mamy prawo do radości" - odcisnęły swoje dłonie na szarym papierze i narysowały na nich piękne uśmiechy.

Rozstrzygnięcie XIII Konkursu Ekologicznego "Segregacja zmienia Ostrów"

Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami "MZO" S. A. w Ostrowie Wlkp. zaprosił naszych przedszkolaków z grupy V Filipka, Kubusia, Stasia, Lenkę, Ninkę i Wiktorię wraz z p. A. Gąsiorek na rozstrzygnięcie XIII Konkursu Ekologicznego "Segregacja zmienia Ostrów" pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, które odbyło się we wtorek 19 listopada w Ostrowskim Centrum Kultury.

Copyright © 2013. Przedszkole nr 15 Rights Reserved.