^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Dzień Matematyki

Dnia 12 marca w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Matematyki. Przedszkolaki brały udział zabawach, które pozwoliły na kształcenie kompetencji matematycznych zarówno u młodszych dzieci, jak i u starszych. Dzieci doskonaliły orientację przestrzenną, liczyły, tworzyły działania matematyczne, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich niepowtarzalne obrazy. Dzieci utrwalały kierunki- prawo, lewo, przód, tył, układały geometryczne Sudoku, a także szeregowały zbiory według ich wzrastającej liczby elementów. Nie mogło zabraknąć oczywiście zabaw z kodowaniem. Wszystkie zadania jakie dzieci wykonywały pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna, a przede wszystkim daje dużo radości. Dzień upłynął w wesołej atmosferze, a wszystkie grupy poradziły sobie wspaniale!

Walentynki 2021r.

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Również w naszym przedszkolu upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni. Tego dnia w naszym przedszkolu pojawiła się poczta walentynkowa. Dzieci przygotowały walentynkowe kartki dla wybranego przez siebie kolegę lub koleżankę, następnie wrzucały je do specjalnej skrzynki. Miłym zaskoczeniem była dla nas ogromna ilość przygotowanych walentynek. Nie zabrakło również pięknych walentynkowych prac z ogromną ilością czerwonych serc. W grupach starszych pojawiło się również kino, a na ekranie wyświetlono bajkę "Zakochany Kundel". Zaskakujące jest, jak najmłodsze dzieci szczerze i otwarcie okazują radość, przyjaźń i sympatię w stosunku do innych. Wspólna zabawa dostarczyła wielu radosnych wrażeń, dzień ten zapisał się w pamięci przedszkolaków jako miłe wspomnienie.

Balik 2021r.

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i świetna zabawa.

Dzieci z naszego przedszkola w piątek 28 stycznia również miały okazję wspólnie wyszaleć się na balu. Dla przedszkolaków to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele, wiele tygodni. Tego dnia dzieci miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, biedronki, tancerki, rycerzy, policjantów, strażaków, Spider – manów i wiele innych postaci.

Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach, a w przerwach częstowały się różnymi smakołykami. Było kolorowo i głośno, a piękne zdjęcia szczególnie w fotobudce i maski jako upominek na długo pozostaną w pamięci naszych pociech.

Dzień Puzzli

29 stycznia przypada Dzień Puzzli. Układanie puzzli to nie tylko świetna zabawa kształcąca spostrzegawczość, koncentrację uwagi i cierpliwość. Stymuluje również rozwój mózgu, trenuje pamięć i rozwija manualnie. Starszacy z grupy VII układali puzzle podzieleni na małe zespoły. Dzięki temu ćwiczyli też przy okazji umiejętność współpracy. Nastepnie każdy z nich samodzielnie wykonał własne puzzle. Wspólna zabawa i praca dala dzieciom wiele radości.

Copyright © 2013. Przedszkole nr 15 Rights Reserved.