^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Zakończenia roku w grupach V, VI, VII i VIII

W dniach 11, 12, 13 i 14 czerwca 2019roku sześciolatki z grup VII, VIII, V i VI żegnały się z przedszkolem, gdyz od września wstępują w szeregi pierwszoklasistów. Tak żegnały się z przedszkolem:

Ja już idę do szkoły, jestem mądry i duży dziś cię żegnam przedszkole tak mi ciężko na duszy.

I pomyśleć mi trudno, że maleńkie te stoły pozostaną na miejscu, a ja pójdę do szkoły.

Zapomnieć śniadania czasami się zdarzy lecz będę pamiętać, by zawsze mieć uśmiech na twarzy.

Będziemy teraz już pierwszą klasą, może najlepszą ze wszystkich klas.

Cześć nasze przedszkole, żegnaj na zawsze! Teraz już szkoła zaprasza nas.

 

Zajęcie uczestniczące dla rodziców w grupie I - "Poznajemy zwierzęta na wiosennej łące"

Dnia 06.06.2019r. w grupie I odbyło się zajęcie uczestniczące dla rodziców. Tematem zajęcia była wiosenna łąka a w szczególności dzieci poznały na tych zajęciach mieszkańców łąki (zwierzęta, które tam mieszkają). Celem zajęć było zapoznanie dzieci z wyglądem oraz nazwami zwierząt mieszkających na wiosennej łące. Podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie wraz z rodzicami łąki na szarych papierach z zielonych serwetek. Łąki wyszły przepięknie, można je podziwiać na gazetce grupy I.

Wycieczka do Teatru na "Kopciuszka".

Dnia 5.06.2019 grupy II, III, IV, V wybrały się na wycieczkę do Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem Teatru. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć spektakl "Kopciuszek". Przepiękne i kolorowe rekwizyty oraz stroje aktorów zwróciły szczególną uwagę dzieci.

Spartakiada Przedszkolaków 2019r.

Dnia 1.06.2019 na Stadionie Miejskim odbyła się Spartakiada Przedszkolaków. Celem uroczystości było wdrażanie dzieci do rywalizacji zespołowej oraz nabywanie odporności emocjonalnej.
Dzieci brały udział w następujących konkurencjach:
- przechodzenie przed tunel (3latki)
- toczenie piłki z uszami (4latki)
-wrzucanie jak najszybciej woreczków do szarf ( 5latki)
- wrzucanie piłki do tunelu, okrążenie pachołka i wyciąganie piłki z tunelu (6latki). Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za przybycie i przemiłą, sportową atmosferę!

Wycieczka na Piaski z okazji Dnia Dziecka

Dnia 3 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbyła się wycieczka na Piaski Szczygliczka. Dzieci zwiedzały Park Owadów , w którym można było podziwiać figury będące ich wierną kopią, m.in owady: pszczołowate, pajęczaki, motyle, chrząszcze, kleszcze. Dodatkową atrakcją była przejażdżka kolejką oraz piknik. Pozostały czas był przeznaczony na spacery oraz zabawy na placu zabaw.

Copyright © 2013. Przedszkole nr 15 Rights Reserved.