^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Przedszkole Nr 15 w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Szkolna 26 swoją działalność wychowawczo - dydaktyczną rozpoczęło w dniu 1 września 1981r.

Inwestorem budowy były Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrowie Wielkopolskim.

Przedszkole opracowano na podstawie typowego projektu wykonanego przez Centralny Ośrodek Badawczo Projektowy Budownictwa Ogólnego w Warszawie. Placówka zaprojektowana została jako obiekt na 120 dzieci, 4 - oddziałowy, dwu - kondygnacyjny, podpiwniczny, w technologi uprzemysłowionej.

W związku z ogromnymi potrzebami środowiska oraz dużą ilością nie przyjętych dzieci do przedszkola na rok szkolny 1981/82 decyzją Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim Wydział Oświaty i Wychowania w dniu 1 września 1982r. uruchomiono 5-oddział, modernizując salę rekreacji na salę zajęć.

W roku szkolnym 1983/1984 ZNTK im. Powstańców Wielkopolskich wyposażyły plac zabaw w pomysłowe, estetyczne i bezpieczne dla dzieci urządzenia zabawowe. Największą radość sprawiały dzieciom zjeżdżalnie w kształcie słoni, oraz zabawy na statku. W upalne dni dużą przyjemność sprawiał dzieciom brodzik z fontanną.

Informacje o powstaniu Przedszkola Nr 15 zostały zaczerpnięte z opracowania o "Osiągnięciach wychowawczo - dydaktycznych Przedszkola Nr 15" opracowane przez panie: Stefanię Norską i Marię Słowik.

Copyright © 2013. Przedszkole nr 15 Rights Reserved.